ЕДЕН ЖИВОТ ЕДНА ЉУБОВ

Добредојдовте на официјалната страна на ФК Вардар

Новости

306990615_469993728503033_2031438147193426308_n
Натпреварите на Вардар ќе се емитуваат на Спортклуб
Јубилеј 75 години ФК Вардар
Почеток на подготовките за новата сезона

Последни
натпревари

0
0
3:2 после изведување на пенали
Арсими
0
1
Вардар

вМФЛ

Победа на гостувањето кај екипата на Арсими

Новата натпреварувачка сезона ја започнавме со победа во првото коло на гостувањето кај екипата на Арсими.

Приклучете се на вардаровата школа

Најдобрата младинска школа во нашата држава

Тренирај и ти во Вардар, под водство на најдобрите тренери. Инаку фудбалскиот клуб Вардар, врши и уписи на нови членови во школата, за дечиња родени 2014, 2015 и 2016.

Старт на подготовките

Победа во Дебар

Младинците со пораз од екипата на Динамо Загреб

0
Шампионски титули во домашното првенство
0
Пати освојувач на Купот на Македонија
0
Титула во Суперкупот на Македонија
0
Титула во првенството на СФРЈ

Следни натпревари

Тетекс
Вардар

13 коло

26.11.2022 13:00

Градски стадион, Тетово

Пелистер
Вардар

14 коло

03.12.2022 13:00

Градски стадион, Битола

Вардар
Кожуф

15 коло

10.12.2022 13:00

Стадион Автокоманда, Скопје